Δραστηριότητες Προγράμματα

Περιβαλλοντικό Πρόγραμμα 30/11/2023

περιβαλλοντικό 1

Πέμπτη 30/11/2023

Στα πλαίσια των Σχολικών μας Δραστηριότητων και του Περιβαλλοντικού Προγράμματος που υλοποιείται στο σχολείο μας, ο Νίκος Μαράκης και η σύζυγός του, Ροδάνθη, με την εξαιρετική τους φωτογραφική συλλογή αλλά κυρίως με τις μοναδικές τους εμπειρίες προσπάθησαν να μεταλαμπαδεύσουν την αγάπη και τον σεβασμό για την φύση 🦋🍀🌳🐝 στην σχολική μας κοινότητα. Η εθελοντική τους δράση είναι πολύτιμη για την τοπική μας κοινωνία και για την μικρή κοινότητα του σχολείου μας. Οι μαθητές🙋‍♂️ και οι μαθήτριες 🙋‍♀️μας είχαν πολλές ερωτήσεις και ταυτόχρονα μας διηγήθηκαν δικές τους εμπειρίες που αφορούν την χλωρίδα 🌲και την πανίδα🐌 του τόπου μας καθώς ζουν στην ύπαιθρο.

Υπόσχεση όλων μας να βάλουμε ο καθένας και η καθεμιά ένα λιθαράκι για την προστασία του περιβάλλοντος🍃🍂🦂🦎.

Το ραντεβού μας με τον Νίκο και την Ροδάνθη ανανεώθηκε για την Άνοιξη.

Τους ευχαριστούμε θερμά!!!